5 tulist küsimust klaassauna kohta29.03.2023

Kinnitage turvavööd, sest oleme välja valinud viis kõige populaarsemat (ja ühtlasi ka kõige tulisemat) küsimust, millele tihti vastama peame.

1. Kas klaasid siis paistavad läbi või ei? Tahaks privaatsust! 

Vaieldamatult kõige populaarsem küsimus, mida meie käest küsitud on. Saunadel kasutame kahekordseid klaaspakette, milles mõlemad on 6 mm karastatud klaasid. Reeglina sisemine klaas on kirgas ja välimine toonitud. Toone on erinevaid, aga enamlevinud on pronks ja hall. Eks ikka klaas paistab läbi sh. toonitud klaas. Valgel ajal rohkem, pimedal ajal vähem. Ja palju sõltub ka sellest, kui tugevat valgustust kasutada. Elamussaunades, mida meie saunad on, on pigem nõrgem valgustus.

Kui inimene soovib rohkem privaatsust, siis on võimalik klaaspakettidel valida mõlemad klaasid toonitud. Eesruumis on võimalik tagada privaatsus näiteks ribakardinaga.

2. Miks hinnad nii kõrged on?

Eks see hind ole alati suhteline. Palju sõltub sellest, millega / kellega võrrelda. 45 mm paksusest  freesprussist valmistatud saunade hindadega võrreldes tundub jah kallis, aga võrreldes teiste tootjate analoogsete saunadega on hind pigem odavam.

Kui saunasid tegema hakkasime, siis kohe alguses otsustasime ära, et kasutame võimalikult palju Eestis toodetud materjale ja kvaliteedi arvelt järgi ei anna ning keskendume premium klassi tootele. Kui sauna teha, siis peab see sobima keskkonda, olema ilus ja töökindel aastaid, mitte mõne aasta pärast läbi mädanema. 

3. Kas saunadel on pesuruum?

Jällegi küsimus, millele saime alguses väga palju vastata ja õnneks on meil Teile nüüd ka rahuldav vastus. Klaassaun Karolinal on olemas nii eesruum kui pesuruum. Täpsemalt öeldes pesemise nurk (dušinurk). Klaassaun Karolina on esmakordselt avalikkuse ees ka Maamessil 2023. 

4. Kas kasutate klaaspakettidel ka peegelpinnaga klaasi?

Meie hinnangul on peeglil muu otstarve ja see jäägu tubastesse tingimustesse. Samuti oleme seisukohal, et peegelpinnaga klaas rikub modernse sauna ilme. Maitseid on muidugi erinevaid. Toonitud klaasi suureks eeliseks on ka see, et sellel on klaasidest kõige madalam  peegeldustegur. See on oluline faktor lindude / loomade vaatevinklist.

Samas ei jää meie poolt klaassaun tootmata, kui kõik muu sobib ja peegelklaas on Kliendi kinnisidee.

5. Kas sauna saab soovi korral proovima ka tulla?

Jah, Ahjal on meil selleks juhuks olemas puukütte kerisega saun Kirke. Sauna-aasta raames on võimalik ette teatamisel iga kuu viimasel neljapäeval Ahjal tasuta saunatama tulla. Info siit: https://sauna2023.ee/et/saunad-ule-eesti/ahja-klaassaun-76

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias: Siit leiad meie Facebooki ja siit meie Instagrami. Samuti leiab meid ka Tiktokist.

Sarnased postitused

Miks saun on tervisele hea?

Miks saun on tervisele hea?

Saun on olnud läbi aegade meie elu lahutamatu osa. Meie esivanemad kasutasid sauna peale pesemise, ka muudeks sihtpärasteks tegevusteks. Tänaseks on need vajunud rohkem meie teadmistesse ja mälestustesse. Sauna kasulikkusest on ilmunud väga palju erinevat kirjandust....

Maamess oli küll ikka väga vinge!

Maamess oli küll ikka väga vinge!

Oleme saanud nüüd mõned päevad hinge tõmmata ja messile tagasi vaadata - oli see vast ikka hullumeelne sõit ja seda kõige positiivsemas mõttes.  Olles tegutsenud nii vähest aega ja alles paar nädalat tagasi saime valmis Katarina, siis ei olnud meil õrna aimugi, mida...